In de 13 Manen Kalender en/of de Tzolkin heeft elke dag een eigen energie en omdat er ook op de dag van je geboorte een bepaalde energie was heeft deze energie invloed op wie je bent.
De toon-zegel combinatie die heerste op de dag van je geboorte geeft je inzicht in de positieve en schaduwkanten van je persoonlijkheid, inzicht in je talenten en zwakheden, in je innerlijke en spirituele kracht, maar ook in de bestemming van je ziel.
Geboorte van een kind
Omdat wij hier in het westen als de duur van een zwangerschap 9 maanden aanhouden minus 2 weken( vanaf de laatste menstruatie maar bevruchting is uiteraard midden in de cyclus) komt dit neer op 9 x 30 – 14 = 256 dagen. De Maya’s houden het op 260 dagen.
Logisch, de vrucht zal zo alle energieen in alle mogelijke combinaties van vader Zon (20 Zonnezegels) en Moeder Maan (13 Tonen) in zijn ontwikkeling tot volwaardig mens meekrijgen. Omdat de duur van de zwangerschap even lang is als een tzolkin ronde vindt de bevruchting dus plaats in dezelfde Tzolkindagen van de kalender.
Maar waarom lukt het soms wel om zwanger te worden, en soms niet?
Volgens de Maya kiest een kind, een ziel, zijn eigen geboorte zegel. Hij kiest het Wavespell waarin zijn levensles ligt, het doel dat hij in dit leven wil leren.
Van niets tot iets worden is niet eenvoudig- niets is vóór de bevruchting. Iets na de bevruchting. Je kunt dit zien als een ondoordringbare laag en de ziel probeert er steeds doorheen te prikken. Prik, prik, prik, het lukt niet. En dan ineens, lijkt het of daar een match is. Hij prikt er zo doorheen. En floep – de bevruchting vindt plaats.
Idem dito 26o dagen later. Weer een stugge laag, van ongeboren naar een geboren aards bestaan. Prik, prik, prik, het lukt niet. En prik- ja hoor daar past hij door. Het kind wordt geboren. De energie van het kind past in deze dagenergie. Dus het is niet zo dat het kind die energie dan als een jasje aandoet op dát moment, maar volgens de visie van de Maya droeg de ziel dit jasje al vóór de conceptie.
Is iemand met een laag kinnummer minder ver in zijn spirituele ontwikkeling dan iemand met een hoger kinnummer?
Je kiest als ziel voor je les die jij wilt leren. Niet voor een kinnummer. Volgens de Maya is iedereen uniek en heeft een unieke taak op Aarde. En dat staat in de kalender geschreven. Geen dag is meer of minder waard. Samen vormen we de 260 energieën van de schepping. Ieder van ons kan bijdragen aan de uitbreiding van het mens-zijn op een unieke en bijzondere manier. De schepping vraagt van je om je talent, het geschenk dat jij bent, te leven. Leef je Galaktische Signatuur en onthul het mythologische archetype dat je al bent!
Een vriendin van me is op 15 mei grootmoeder geworden van een kleindochter in Nieuw Zeeland. In Nieuw Zeeland was het 9.00 15 Mei maar bij ons in Europa was het nog 21.00 14 Mei 2007.
Moet je alles terugrekenen naar de tijd in Mexico?
Omdat de dagenergie gestuurd worden door de zon, is dus ook het Zonnezegel bepaald door de zonsopkomst. Als daar de zon al op is en daar de Witte Galactische Wind zijn energie al doet gelden, zitten wij dus nog is de schemer van de vorige dag, de Rode Resonante Draak.
Onze nieuwe aardbewoner is op de tijd ter plekke in Nieuw Zeeland geboren op 15 mei, en dus een Witte Galactische Wind.
Mijn dochter is geboren precies middernacht 25 op 26 juli 2002. Beide bijzondere data dus! Ik heb als geboortedag mogen kiezen en heb 25 juli genomen gezien bevaldag en 26 juli was nog helemaal blanco. Maar hoe is volgens jullie nu haar galactische signatuur? Gele Solaire Ster of Rode Planetaire Maan?
Omdat de dagenergie gestuurd wordt door de zon, is de dagenergie het sterkst midden op de dag. Om 00.00 uur zit je qua energie tussen de dagen, en kun je zeggen dat de energie ook tussen beide energieen in zit. Waarschijnlijk zal je dochter van beide zegels en tonen weg hebben.
Met in acht neming dat ze ook nog eens op deze speciale datum geboren is. – tussen de dag buiten de tijd en de eerste nieuwe dag van het jaar.
Ik zou zelf zeggen dat ze op 26 juli geboren is. Nemalijk – de Maya zelf zijn de uitvinders van het getal 0. Daar beginnen ze met tellen. (En niet bij 1 zoals wij altijd doen, dat suggereert dat er al een begin is ) Dit kindje heeft duidelijk gewacht met geboren worden tot dat moment, anders had ze alle tijd om de dag ervoor te komen. En ze is dan de allereerste boreling van die dag en dus ook van dat jaar, Planetaire Maan. Wow, wat een sterk willetje heeft die dame. Het is zeker een heel bijzonder moment.
Officieel hoort 00.00 uur tot de nieuwe dag. 23.59 is de ‘oude’ dag. En traditioneel is de dag buiten de tijd geen dag in de tijd, dus kun je dan ook niet geboren worden.
Hoe interpreteert men het geboortezegel en levenspad van mensen geboren via een keizersnede op een door de gynaecoloog zelf bepaalde dag?
Mijn antwoord daarop is niet perse vanuit de Dreamspell, wel meer vanuit de Maya en sjamanistische visie op het leven: ook bij dergelijke bevalling is het de ziel van het kind, of Great Spirit, die bepaalt hoe de zwangerschap loopt en dat er complicaties optreden die de geboorte bespoedigen. Het kind wil echt in een bepaalde periode geboren worden, in een bepaald Wavespell met specifieke opdracht. En het klinkt voor onze Westerse oren dan heel raar, omdat wij geloven dat de agenda van de arts bepaalt op welke dag het kind komt, maar het kan alleen de ziel van het kind zijn dat weet hoe hij zelf de geboortedatum heeft bepaald. 😉
Naast mezelf ken ik nog twee mensen die geboren zijn op 16-3-46 en we hebben dus allemaal dezelfde mayahoroscoop . We hebben drie zeer verschillende karakters. Hoe en waar kan ik dit verklaren?
Ja dat is lastig, maar ik kan het uitleggen. Het heeft meerdere aspecten:
De 13 Manen ‘horoscoop’ zegt iets over de kracht en over het pad van de ziel. Ieder van jullie, of jullie ziel, heeft hetzelfde doel gekozen in dit leven. Alleen zullen jullie alle drie op een ander punt staan in dit pad. Ik heb vaker gemerkt dat mensen die zich niet spiritueel ontwikkelen ook niets of weinig eigenschappen hebben van hun zonnezegel. Zij hebben de verbinding met hun zielenpad verloren. Het zielenpad verschilt van je gewone leven en het pad dat je daar loopt. Daar komt bij dat ieder van jullie in andere omstandigheden is grootgebracht. Dat maakt jullie anders in doen en laten. Het is als het verschil tussen je teken en ascendant bij de gewone horoscoop. Daar is de ascendant het masker dat we dragen wanneer we ons in het sociale leven bewegen.
In de tweede plaats is je zonnezegel een potentie die je kunt aanboren; het is het geschenk dat jíj bent aan het leven zelf. Niet iedereen zal zijn geschenk volledig openen, ofwel al zijn talenten ontwikkelen.
In de derde plaats kan de tijd waarop iemand geboren wordt verschillen. Vlak na 00.00 uur is er nog de invloed van het zegel van de dag ervoor en dicht bij 24.00 uur is er al invloed van het zonnezegel van de dag erna.
In de vierde plaats zie ik dat veel mensen angst hebben om in hun kracht te staan en dus hun zonnezegel-talent ontwijken. Ze schieten dan door naar de karaktereigenschappen van de hun steunzegels. Dat gebeurt ook als ze op slechte voet staan met een van deze zegels. En dan schieten ze naar de minder leuke eigenschappen van dat zegel. BV Jullie zijn AARDE en die zou goed moeten kunnen volgen. Veel leiders (politiek en zaken) zijn AARDE en kunnen juist niet volgen en worden daarom leider. In het teken zie je een vraagteken, dat staat symbool voor de oorschelp; het vermogen om goed te kunnen luisteren. Maar het is heel goed mogelijk dat iemand juist dan een kletskous is en nooit luistert. Dit is de schaduwkant van de WIND. WIND staat ook voor flexibiliteit. Als je die niet hebt als AARDE (dus op slechte voet staat met dit aspect) dan kun je te stram worden, of koppig. En dat heeft ook weer effect op de andere kant van de weegschaal; de HAND. Dan wordt de mooie HAND kwaliteit tot een grip willen houden en controle drift.
Zo zie je dat er gelukkig nog veel aspecten zijn die er voor kunnen zorgen dat we allemaal anders zijn, allemaal uniek.
4 Reacties op Maya visie op Geboorte